Gece Yarısı Araması

Uyku… Derinlere dalarak ve hiç bölünmeden uyuyabilmek bir nimet gibidir. Vücudun kendini karanlığa teslim ettiği bir trans halidir bu. Bazen bilinçaltının zihinde öne çıktığı bir tiyatrodur aynı zamanda. Kimi zaman korkutan, kimi zaman neşelendiren, kimi zaman da heyecanlandıran hikayeler izlediğimiz bir perdedir. Sessiz, yalnız ve kırılgandır. Söylediğim gibi, hiç rahatsız edilmeden sabaha kadar deliksiz uyuyabilmek bir nimettir.

John da o gece böyle bir uyku çekiyordu. Ta ki çalan cep telefonunun sesi beyninde çınlamaya başlayana kadar. Yavaş yavaş gerçek dünyaya döndü, ağır ağır açıldı zihni. Biraz da endişelenmişti, saat kaç bilmese de henüz telefon ile aranacak bir zaman diliminde olmadıklarını tahmin ediyordu. Işığı açmadan sersemlemiş bir halde telefona uzandı ve ekrandaki yeşil simgeye bastı.

İlk başta telefonda anlamsız şeyler duydu. Arka plandan tuhaf sesler geliyordu. Yoksa hala uyuşuk olan beyni kendisine oyun mu oynuyordu. Ama aniden bu garip seslerin arasından bir cümleyi net bir şekilde duyabildi.

“Hemen evi terk et.”

Telefon kapandı. John duyduğuna anlam verememiş ama şaşırmıştı. Bir an için yatakta öylece kaldı, derin bir nefes aldı.

Bu sırada yataktaki eşinin kendisine sarıldığını hissetti. Yanağına bir öpücük kondurdu. Hafif uykulu bir sesle “Boşver” diye fısıldadı. John eşinin bu hareketiyle kendini güvende hissetti, saniyeler önceki endişe hissi yok olup gidivermişti.

Telefonu komidinin üzerine koymak için uzandığı sırada alet yeniden çalmaya başladı. John bu ani 2. Çağrıyı beklemiyordu, bu nedenle telefonu yere düşürdü. Karanıkta göremediği telefonu yerden almak için aşağıya uzandı. Karısı arkasından yanaşarak kollarıyla onu sardı. Telefonu boşverip uykusuna devam etmesini istercesine onun aşağıya eğilmesini engelleyerek vücudunu sıkı sıkıya kavradı.

John o sırada kendisini saran kolların narin eşine ait olmadığını fark etti.

Arkasındaki her neyse yeniden kulağına fısıldadı:

“Seni kurtarmak için biraz geç kaldı.”

Not: Hikaye yabancı kaynaklardan alınmıştır. Dinlediğiniz metin, değişiklikler yapılarak tarafımdan yeniden hazırlanmıştır, birebir çeviri değildir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: