Su Korkum

Tamamen suya batmak konusunda her zaman büyük bir korkum olmuştur. Yüzemediğimden değil, babam yüzmeyi öğretmişti. Bana çocukken neredeyse boğulduğumu da söylemişti.

Korkmamın nedeni başkaydı. Hatırladığım kadarıyla suyun altındayken ne zaman yüzeye baksam kolunu bana doğru uzatmış sıcak tebessümlü, sarı saçlı ve koyu mavi renk gözlü bir kadın görüyordum. Küvette dahi olsam bu değişmezdi. Doğrusunu söylemek gerekirse yaşadığım şeye hiç alışamamıştım.

Bu durum sinir bozucu olduğu kadar yatıştırıcıydı da. Kadın nedense kendimi iyi hissetmemi sağlıyordu. Yine de bunu görmezden gelmeye çalışıyordum. Ne de olsa küçüktüm ve yaşadığım şey yeterince ürkütücüydü.

Tecrübe ettiklerimden babama hiç bahsetmedim ama ona annemle alakalı sorular soruyordum. Babamsa onun hakkında hiç konuşmak istemiyordu. Hatta bazen ısrarcı olduğum için bana kızardı.

Geçtiğimiz günlerde suyun altında gördüğüm şeyden babama bahsettim. Anlattıklarımdan sonra babamın yüz ifadesindeki garip değişim dikkatimi çekti, sanki bir şey biliyordu. Ona tekrar tekrar annemi sordum. Babam yine fazla konuşmadı. Sadece onun ben çok küçükken öldüğünü, beni de çok sevdiğini bilmem gerektiğini söyledi. Ayrıca annemin saçları ve gözlerinin aynı benimkiler gibi olduğunu ekledi: Sarı ve koyu mavi.

Babamdan yeteri kadar bilgi alamayınca kendi araştırmamı yapmaya başladım. Boğulmaktan kurtulan küçük bir çocukla ya da soyadımı taşıyan bir kadının ölümüyle ilgili haber bulabilmek için kaynakları karıştırdım. En çok da beni koruyucu meleğimle ilişkilendirecek bir fotoğraf arıyordum.

Bugün, kasabanın kütüphanesinde aradığımı buldum. Yazı şöyledi:

28 yaşındaki Marie White geçtiğimiz sabah bir sokağın rezervuarında boğulmuş olarak bulundu. Kendisine ailesinin bulunduğu bir cenaze töreni düzenlendi. Marie altı ay önce cinayete teşebbüs suçundan mahkemece suçsuz bulunmuştu. Kocası Daniel White zamanında yetişmiş, kadın küçük oğlunu küvette boğmadan hemen önce onu kurtarmayı başarmıştı.

Not: Hikaye yabancı kaynaklardan alınmıştır. Çeviri tarafımdan yapılmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: