Fırındaki Kadın

Takvimler 1983 yılının Temmuz ayını gösteriyordu. ABD’nin Minneapolis eyaletindeki küçük ve sessiz bir kasabadan polise ihbar gelmişti. Ekipler olay yeri inceleme ile beraber ihbarda adı geçen çiftlik evine gitti. İçeri girdiler. Yaşam belirtisi yoktu. Sadece yoğun bir yanık ve duman kokusu hissediliyordu. Evin mutfağına geldiklerinde şok edici bir manzara ile karşılaştılar. Kanları adeta dondu. Yıllardır çok vahim vakalara tanık olan ekipler bu kadar beterini hiç görmemişlerdi.

Mutfak tezgâhının altında kapağı görevlilerce açılmış bir fırın görülüyordu. Asıl dehşet verici şey ise fırının içindekiydi. İçeride tamamen kömürleşmiş bir ceset yatıyordu. İlk belirlemelere göre ceset orta yaşlı bir kadına aitti. Tahammül etmesi zor olan bu görüntü mutfaktaki birkaç kişinin kusmasına neden oldu. İlk şoku üzerinden atan herkes kendisine aynı soruyu soruyordu. Bu kadının orada ne işi vardı?

Olayla alakalı ilginç olan başka bir detay vardı. Fırının tam karşısında tripodun üzerine konumlandırılmış bir kamera göze çarpıyordu. Garip olan başka bir şey ise kameranın içerisinde kaset bulunmamasıydı. Bu kameranın da orada ne aradığı hakkında kimsenin fikri yoktu.

Polis olay yerini cinayet mahalli ilan etti. Kadının öldürüldüğü belliydi. Her yer incelendi. Cinayeti aydınlatabilecek en ufak detaylar bile toplandı. İçi boş kameraya el konuldu. Ceset de otopsi için adli tıp morguna gönderildi.

Evin tamamında yapılan araştırmada herhangi bir kaset bulunamadı. Kameranın sırrı akılları kurcalıyordu.

Yapılan otopside olağan dışı bir şeye rastlanmamıştı. Kadının ölüm nedeni yüksek derecede ısıya maruz kalmasıydı.

Olaydan bir hafta sonra önemli bir gelişme oldu. Çiftlik evinin çevresinde yapılan araştırma sonucunda bahçedeki kuyunun dibinde bir VHS kaset bulunmuştu. Bu kanıt belki de yaşanan olayın düğümünü çözecekti.

Kaset hemen incelemeye alındı. Bandın durumu pek iyi değildi. Islanmış ve zarar görmüştü. Teknisyenler kasetin üzerinde çalıştılar. Kaydın sesi tamamen kaybolmuş ancak teknik ekip önemli detayları kurtarmayı başararak bandı izlenebilir hale getirmişti. Bu gelişme sevindiriciydi.

Cinayet masası dedektifleri toplantı odasında bandı izlemeye başladı. Kasetteki görüntüler hem dehşet verici hem de kafa karıştırıcıydı. Kayıt orta yaşlı bir kadının kamerayı çalıştırmasıyla başlıyordu. Kadrajda çiftlik evindeki fırın vardı. Kameranın yüksek bir yerde durduğu belli oluyordu, dedektiflerin mutfakta bulduğu tripodun üzerine konumlandırıldığı açıktı. Kadın kameranın kayıtta olup olmadığını kontrol ettikten sonra fırına yöneliyordu. Çalıştırma düğmesine basıyor ardından da kapağı açıyordu. Daha sonra ise herkesin korku dolu bakışları arasında fırına girip kapağı üzerine kapatıyordu. Dedektifler şok içerisindeydi. Kadın kendini öldürmek için fırına girmişti.

Kapağın kapanmasından yaklaşık 10 dakika sonra fırının şiddetle sarsılmasını izlediler. Kadın acı ile can çekişiyor olmalıydı. Kaydın başlamasından 45 dakika sonra ise kameranın pili bitiyor ve görüntüler sonlanıyordu. Bu süre zarfında kamera hiç yerinden oynamamıştı.

Görüntüleri izleyen odadaki herkesin kanı donmuştu. Ne diyeceklerini bilemediler. Tüm ekip sessizce odayı terk etti.

Polis dava hakkında basına bilgi verirken kasetten hiç bahsetmedi. Hala ucu açıkta kalmış detaylar vardı. Kaydı yapan kadın kendini fırında yaktıysa kaseti kuyuya kim atmıştı? Asıl kafa karıştıran bulgu ise başkaydı. Kayıttaki kadın ile fırından çıkartılan kadının boyu ve kilosu birbiriyle hiç benzeşmiyordu. Sanki ikisi de farklı insanlardı.

Tüm bu sorular havada asılı kaldı. Fırındaki kadınıngizemi hala çözülememiştir.

Not: Hikaye yabancı kaynaklardan alınmıştır. Dinlediğiniz metin, değişiklikler yapılarak tarafımdan yeniden hazırlanmıştır, birebir çeviri değildir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: