Esrarengiz Ölüm

Yıllar önce dul bir kadın iki katlı bir evde yaşardı. Zamanında kötü bir kaza geçirmişti. Hiçbir şekilde yürüyemiyordu ve tamamen tekerlekli sandalyesine mahkûmdu. Kocasının sır dolu ölümü sonrası her gün onu ziyaret edip ihtiyaçlarını karşılayan bir bakıcı tarafından bakılıyordu.

Her şeyi zorlaştıran şey evdeki iki katı sadece eski ve yıpranmış bir merdivenin bağlamasıydı. Ne zaman yaşlı kadın iki kat arasında hareket etmek durumunda kalsa, bakıcı kadının zayıf vücudunu yukarı aşağı taşımak zorunda kalıyordu. Günün birinde polis, dul kadından bir telefon aldı. Bir cinayet vuku bulmuştu.

Polisler olaya çok önem vermediklerinden ve katil de olay mahallinden çoktan kaçtığından, olay yeri inceleme raporunun düzenlenmesi için eve sadece bir dedektif gönderilmişti. Bakıcı bir kan gölünün içerisinde alt kattaki zeminde yatıyordu. Ses telleri koparılmıştı. Yaşlı kadınsa üst katta, tekerlekli sandalyesinde sessizlik ve şok içerisinde aşağıdaki manzaraya bakıyordu. Bu cinayet, yıllar önce kadının kocasının kanepede uyurken boğularak öldürüldüğü olaya benziyordu. Dedektif kadına birkaç soru sordu ancak işine yarar bir cevap alamadı.

Dedektif eldivenlerini taktı, fotoğraflar çekti, delilleri topladı ve adli tabip rutin kontroller için gelene kadar cesedin üzerini örttü. İpuçları için tüm alt katı araştırdıktan sonra kadına üst kata gelmek istediğini söyledi. Kadın bütün gün üst katta olduğunu ve o gün ondan başka kimsenin üst kata gelmediğini söyledi. Buna rağmen dedektif merdivenleri tırmanarak üst kata çıktı.

Üst katta dar bir koridor ve üç tane kapalı kapı vardı. Dedektif üç kapıyı da kontrol etti. Banyo boştu. Yatak odası da öyle. Yaşlı kadının odasının bulunduğu son kapıya doğru yavaşça yaklaşırken oldukça gergin ve stresliydi.

Dedektif kapıyı açıp içeri girdi. Her şey normal görünüyordu. Bir yatak, bir gardırop ve üzerinde lamba olan bir masa vardı. Korku içinde odanın duvarları dahil her yeri yokladı. Ve sonunda onu dehşete düşürüp belindeki silaha uzanmasına sebep olan şey bulduğu değil, bulmadığı bir şey oldu. Bu öyle bir detaydı ki, yıllar önce kadının kocasının ölümünde de bu küçük ayrıntıyı gözden kaçırmışlardı.

Dedektif artık her şeyi anlamıştı. Silahı elinde hızla odadan dışarı koştu.

Bakıcı nasıl ölmüştü? Dedektif hangi detayı fark etmişti? Olaydaki sır dolu gerçek neydi? Bu açıklamaları siz yapacaksınız. Kafa yürüterek gizemi çözmeniz gerek. Cevaplarınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

YouTube kanalıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
Cem’den Dinle YouTube

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: