Sana Gülmeni Söyledim

Ocağın ikisi saat gece 02:04’tü. Dış kapıya vurulduğunu duydum. Her üç saniyede bir vurma sesi geliyordu. Terliklerimi giyip aşağı kata indim. Ben basamaklardan inerken vurma sesi sanki kalp atışlarım gibi hızlandı. Kapıya geldiğimdeyse ses aniden kesildi. Kapıyı açıp dışarı baktım fakat ortalarda kimse yoktu.

Odama dönüp yatağa girdim. Bazı aptal çocukların şaka yaptığını düşündüm. Saat 04:21’de kapının sertçe kapandığını duyunca yerimden sıçrayarak uyandım. Korku içindeydim. Pencereden aşağıya bakmak için hareketlenmiştim ki yeniden yüreğim ağzıma geldi. Soğuktan buzlanmış camın üzerine “Gülümse” kelimesi yazılmıştı. Panikle telefonumu elime aldım, 911’i arayacaktım. Ancak başka bir dehşet dalgası tüm vücudumu sardı. Telefona bir mesaj gelmişti. “Sana gülmeni söyledim.” yazıyordu. İyice paniklemiştim. Ağlayıp koşarak evin dışına çıktım.

Hemen komşumun evine gidip kapısını çalmaya başladım. Kısa süre sonra kapıyı açtılar ve beni öyle görünce hemen içeri aldılar. Yaşadıklarımı anlattım, ardından polisi aradık. Evimdeki geniş çaplı aramanın ardından saat 05:40 gibi ekipler komşumun evine geldiler. Bana evde benden başka birinin varlığını kanıtlayacak hiçbir şey bulamadıklarını söylediler. Pencere ve telefondaki mesajlar gitmişti. Bana bir an önce uyumamı ve en kısa sürede stres ve endişe problemleri için doktora gitmemi önerdiler. Bu tamamen saçmalıktı. Yaşadıklarımın gerçek olduğunu biliyordum.

Ertesi günün tamamını komşularımda geçirdikten sonra akşam vakti eve döndüm ve odama bir kamera kurdum. Kadrajda oda kapım ve yatağım vardı. Kayda bastım ve uykuya daldım. Şans eseri o gece rahatsız edici bir olay yaşamadım. Harika bir uyku çektim. Ancak ertesi sabah kalkıp kaydı izlediğimde gördüklerime inanamadım.

Saat gece üçte bir şey yatağımın altından sürünerek çıkıyordu. Bu tamamen çıplak ve inanılmaz zayıf biriydi. Yatağımın başında öylece dikilip bana bakıyordu. Bir saat boyunca hiç kıpırdamadan bunu yaptı. Daha sonra hareket etti ve kameraya doğru yürüdü. Yüzünü tüm kadrajı kaplayana kadar yaklaştırdı. Cildi inanılmaz soluktu ve kafasının üzerinde şişkin damarları belli oluyordu. Gözleri tamamen kapkaraydı, yüzünde rahatsız edici bir gülümseme vardı. İki saat boyunca gözlerini kırpmadan öylece kameraya bakmıştı. Sadece kafasını sallayıp duruyordu.

Kameraya bakıp durduğu iki saatin sonunda zayıf varlık tekrar hareket edip yatağımın altına giriyor ve kayıt sonlanıyordu. Videoyu ileri geri sarıp defalarca izledim. Gördüklerim korkunç derecede rahatsız ediciydi. Korkudan donup kalmıştım. En ürkütücü şey ise videodaki varlığın yatağın altına girmesiydi, yani odayı terk etmemişti. Eğer gördüğüm şey her neyse hala buradaydı.

Not: Hikaye yabancı kaynaklardan alınmıştır. Çeviri tarafıma aittir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: