Gözetleme Deliği

Donna isimli 15 yaşındaki bir kız babasıyla birlikte küçük bir banliyö evinde yaşıyordu. Annesi öldüğünden beri her şeyiyle babası ilgileniyordu. Harika bir ilişkileri vardı ve birbirlerini çok seviyorlardı.

Bir sabah Donna’nın babası bir iş seyahatine çıkacaktı. Beraber kahvaltı ederlerken babası ona gece çok geç saatte geleceğini söyledi. Sonrasında kızı alnından öptü ve çantasını alıp evi terk etti. Donna da kısa bir süre sonra okula gitmek için evden çıktı.

Okul sonrası eve gelen kız ödevlerini bitirdikten sonra televizyon izledi. Zaman geçmiş ve gece yarısı olmuştu. Ancak kızın babası henüz eve dönmemişti. Donna’nın uykusu gelmişti. Daha fazla bekleyemeyeceğini anladı ve yatmaya karar verdi.

Donna uykusunda rüya görmeye başladı. Trafiği fazlasıyla yoğun olan bir otobanın kenarında duruyordu. Arabalar ve kamyonlar takip edilemeyecek bir hızla geçiyordu. Kız yolun karşısına baktı ve tanıdık bir figür gördü. Bu babasıydı. Avuçları açık elleri ağzının kenarında duruyor ve kıza bir şeyler bağırıyordu fakat Donna ne söylediğini anlamıyordu.

Trafik akarken kız da hafiften duymaya başlamıştı. Babasının gözlerinde hüzün vardı. Çaresizce kızıyla iletişim kurmaya çalışıyordu. Kelimeleri Donna’ya zar zor duyurabildi:

“Asla… kapıyı… açma…”

Tak Tak tak.

Donna duyduğu kapı vurulması sesiyle aniden rüyasından uyandı. Daha sonra biri alt kattaki kapının zilini çalmaya başladı.

Ring Ring Ring.

Kız yatağından fırlayıp terliklerini giydi. Üzerindeki gecelikle birlikte merdivenlerden inerek evin kapısına koştu.

Kapının gözetleme deliğinden dışarı bakan kız babasını gördü. O da delikten Donna’ya bakıyordu. Kapı zili ısrarla çalmaya devam etti.

“Tamam, açıyorum” diye seslendi kız. Sürgüyü çekip kapıyı açacaktı ki aniden durdu.

Gözetleme deliğinden baktı yeniden. Babasının ifadesinde bir tuhaflık vardı. Adamın gözleri tamamen açılmıştı. Korkmuş görünüyordu. Kız sürgüyü yeniden eski yerine çekti.

“Baba?” diye seslendi kız. “Anahtarlarını mı unuttun?”

Ring Ring Ring.

“Baba, cevap ver!”

Ring Ring Ring.

“Baba, lütfen. Cevap ver bana!”

Ring Ring Ring.

“Yanında biri mi var?”

Ring Ring Ring.

“Neden cevap vermiyorsun?”

Ring Ring Ring.

“Bir şey söyleyene kadar kapıyı açmayacağım!”

Kapı zili çalmaya devam etti fakat babası kızının sorularına cevap vermedi.

Gecenin geri kalanında Donna, çaresizce koridorun bir köşesine sinerek durmak bilmeyen kapı zilini dinlemek zorunda kaldı. Bu durum saatler boyunca sürecek gibiydi. Kız sonunda uykuya yenik düştü.

Donna şafakla birlikte uyandı. Ortalık tamamen sessizdi. Kapıya doğru ilerleyip yeniden gözetleme deliğinden baktı. Babası hala oradaydı, gözlerini kızına dikmişti.

Donna dikkatlice kapıyı açtı. Dışarı baktı. Ve aniden yüreği tahmin edilemeyecek bir acıyla doldu.

Babasının kesilmiş kafası gözetleme deliğinin üzerindeki bir çivide asılı duruyordu. Kapı zilineyse bir kağıt yapıştırılmıştı. Kağıtta acele ile yazılmış bir not vardı:

“Aferin, akıllı kızmışsın.”

Not: Hikaye yabancı kaynaklardan alınmıştır. Çeviri tarafıma aittir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: